Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poděkování vedení klubu a hodnocení roku 2017!

Končí rok 2017 a na konci roku vždy dochází k hodnocení toho, co se v uplynulém roce povedlo i nepovedlo. Já jsem do klubu Hané Prostějov přišel v březnu letošního roku. Za svůj fotbalový život jsem toho zažil hodně, tak mohu srovnávat! Co však s naprostou určitostí vím, je to, že podmínky, které mají v Hané Prostějov hráči a rodiče, se nedají srovnat s žádným klubem zde v Prostějově, na Moravě a myslím si že ani ve zbytku republiky. 

          Předseda klubu Dan Kolář a pokladník Petr Hanák nám umožňují trénovat na kvalitní umělé trávě, která patří městu Prostějov. Od Nového roku je příslib i jednoho tréninku týdně na přírodní trávě. Klub nám platí veškeré náklady spojené s turnaji, jak v zimním tak i v letním období. Klub přidal peníze na soustředění v Němčičkách, zaplatil nové míče atd... Peníze které se vyberou v příspěvcích zpětně do dětí touto cestou klub vrací! Mohu Vás ujistit, že klub, který takto dává zpětně peníze do přípravek možná v česku nikde jinde nenajdete! Na jakékoliv úrovni! Spíše naopak! Většina dotací které jdou do sportu na rozvoj výchovy mládeže, ve většině klubů, použijí k jiným účelům a do mládeže kluby investují, zejména u přípravek, pouze symbolické částky! Rodiče si musí vše platit samotní! 

          V tom je problém české kopané! Navenek se všichni tváří jak se snaží o rozvoj mládežnického fotbalu, ve skutečnosti je ale vše jinak! U mládeže trénuji většinou nekvalitní trenéři, kteří dostávají pokyny metodickou cestou. Metodikou, která je v česku dlouhodobě špatná! Děti, které mají talent, nechávají hrát s tím, že se oni samotní vykopou! Hloupost jako trám a v tom nám svět již dlouhou dobu ujíždí! Měl jsem možnost sledovat několik tréninků mládeže Eintrachtu Frankfurt, bundesligového týmu, při mé roční práci v Německu, a mohu Vás ujistit, že nasazení dětí při tréninku, počet trenérů na hřišti, se nedá srovnávat s tím, co mám možnost sledovat zde v česku... ! Vše od malička je o dřině! Kdo nedá fotbalu, či jakémukoliv sportu 100%, bude vždy jenom průměr.

          Já jsem po svém příchodu do Hané, v první řadě musel zkvalitnit přístup, disciplínu a soustředěnost kluků k tréninkům. Bez toho se nedá nic naučit. To se podařilo. Pak jsem se soustředil na techniku práce s míčem. Většina kluků si neuměla ani zvednout míč nohou do ruky. Potom jsem začal kluky učit základy souhry a na to nyní navazují další činnosti! Daří se! Tak polovina kluků se výrazně výkonnostně zvedla. U ostatních hráčů je většinou problém v tréninkové docházce. Některým taktéž trvá déle, než si některé věci, které je učím zažijí. Vše chce svůj čas. Mohu říct, že se všemi kluky se dá pracovat! A to je to nejdůležitější zjištění!

          V Novém roce, v jeho první polovině mám již přesnou představu toho, na co je potřeba se soustředit. Důležitý moment bude v okamžiku, kdy se začne pracovat na rychlosti a technice pohybu dětí. Čtvrtý trénink, který se na toto soustředí, začne dle počasí zřejmě v březnu. Pak si zase řekneme, jak dál budeme pokračovat v trénování!

          V uplynulém roce naši kluci dosáhly i některých výsledků, které stojí za pozornost, když si uvědomíme, že Haná Prostějov je malý klub, kde dospěláci hrají I.B třídu Olomouckého kraje:

1. místo    FEST CUP Zlín 2017

1. místo    Okresní přebor mladších přípravek, ročníku 2008

1. místo    turnaj Sokola Kněžpole

1. místo    turnaj v Lipníku nad Bečvou, ročníku 2007

umístěních na druhém a třetím místě, na různých turnajích bylo taktéž spousta! 

       Na závěr bych chtěl touto cestou poděkovat i všem rodičům, kteří s námi spolupracují a děti vodí pravidelně na tréninky! V budoucnu se vše jistě projeví na hřišti a to zejména v jedenáctkovém fotbale, na který děti nyní připravujeme!

         Příjemné prožití svátků vánočních, klid a pohodu všem,

                                               úspěšný rok 2018

                                                     přejí trenéři 

                                                      Zdeněk,  Míša a Ondra :-)

 
 


Poslední fotografie


Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 71927
Měsíc: 3957
Den: 136