Jdi na obsah Jdi na menu

Mladší žáci KS, SK Loštice1923 - Haná Prostějov 1:2(PK)!

V dnešním utkání mladších žáků, po špatných předchozích zápasech našich kluků, jsem nenechal kámen na kameni a ze základu jsem překopal celou sestavu. Musím říct, že mi byla nápomocna předchozí utkání v tom, že jsem na větším hřišti měl možnost poznat herní inteligenci našich kluků a díky tomu se mi ukázali možnosti jednotlivých hráčů na herních postech. Na svém místě hrál jedině Ondra Grepl, levý záložník, jinak na všech postech se hráči změnili, včetně brankáře!

Od začátku utkání se změny osvědčili, kluci změnili rozehru, kdy od našeho vápna až na útočnou polovinu jsme přecházeli kombinačním fotbalem na tři čtyři doteky. Soupeře jsme herně převyšovali, ten, jako vždy, převyšoval naše kluky fyzicky, kdy někteří soupeřovi hráči měli parametry dorostenců. Soupeř se na naši polovinu dostával nakopávanýma míčema, hrál na brejky. Obrana však fungovala téměř bezchybně, soupeř neměl větší šance na skórování. Góly však padají po chybách. Tu gólovou udělal Pepik Coufal, když nepochopitelně, coby levý útočník, namísto úniku po levé straně, míč od lajny přihrál do středu naší poloviny na kopačky soupeře a ti na dva doteky se dostali před naši branku a překvapené obraně ve 20. minutě dali gól.

Ve druhém poločase se již téměř hrálo pouze na branku soupeře. Naši kluci měli celou řadu šancí skórovat po pěkných kombinačních akcích, bohužel urostlé obránce soupeře naši mladší kluci nedokázali překonat. Až ve 45. minutě, po rohovém kopu, Šimon Krečmer přihrál do náběhu zezadu Jirkovi Přichystalovi a ten bombou pod horní tyč, z hranice velkého vápna překonal soupeřova brankáře na 1:1! Do konce utkání se již skóre i přes naši převahu nezměnilo a tak o našem vítězství rozhodli až pokutové kopy, na které jsme soupeře porazili  3 : 2!

Zda se jedná o náhodu, nebo zda dnešní kvalitní výkon našich kluků je trvalého rázu, nám ukáže další domácí utkání již příští týden, kdy v krajské soutěži mladších žáků v neděli 30.9. na domácím hřišti přivítáme SK Chválkovice!

SK Loštice 1923    -    Haná Prostějov      1 : 2 (na pokutové kopy 2 : 3)

gól: Přichystal, p.k. Kleveta, Přichystal, Krečmer