Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajské soutěže a mini liga!

Dostal jsem několik dotazů, zda hrát krajské soutěže a zda hrát mini ligu.

       Ke krajským soutěžím. Když se podívám na ročníkově stejné výsledky našeho konkurenta 1.SK Prostějov 2008, který kraj hraje, tato soutěž není pro nás zajímavá. Nyní jasně přejeli Přerov. Přerovu jsme rovněž ve Zlíně dali nakládačku i my! Předpokládám že Přerov k zápasům dal hráče ročníku 2008. Sigma Olomouc k zápasům s 1.SK Prostějov 2008 dala do hry 10 hráčů ročníku 2009 a pět nejhorších hráčů ročníku 2008... Top hráče ročníku 2008 dala do hry proti hráčům ročníku 2007, 1.SK Toma Páleníka  a porazila je      40 : 6. To jsou pro nás lepší zápasy, třeba jako dnes, a vždy když proti nám nastoupí starší děti než jsou naše a stejně s nima sehrajeme vyrovnané utkání, i když třeba v okresních soutěžích. 

        K mini lize. Již jsem Vám psal, že děti v Budějicích, Praze či Liberci jsou stejné jako zde na Hané. Naše děti nehrají v top klubu, kde účast v těchto prestižních soutěžích je samozřejmostí. Všimněte si však, že ligové kluby hrají spolu. Kluby s nižšších soutěží mezi sebe nepustí! Ani náš konkurent s Prostějova nehraje s kluby z první ligy. Pro mně je lepší, když se domluvím s Míšou Hrubým a zahraji si se Sigmou tréninkový zápas, kde si zahraji proti top hráčům Sigmy. A zahraji si tak s nejkvalitnějším soupeřem v regionu. Pokud bych hrál miniligu, s tak kvalitním soupeřem bych se tam nepotkal. Tak k čemu mi to je??!! Abych jezdil stovky kilometrů? Až zde na Hané nebudu mít soupeře, tak budu hledat soupeře jinde. Zatím tomu tak není, tak proč miniliga... Přihlásit se tam můžeme, nevidím v tom však smysl pro další fotbalový vývoj našich dětí, stejně tak jako v populistických mega nesmylných akcích typu Ondrášovky či EON Cupu kde děti na konci turnaje lezou po čtyřech únavou a fotbalová kvalita doslovně trpí... reklama je ale reklama!

       Pro fotbalový rozvoj je nejdůležitější v přípravkách kvalitní trénink a za tím je vše! Buďte trpělivý a v době, kdy naši kluci opustí formu hry malé kopané, začnou hrát konečně fotbal 10+1 se moje slova potvrdí. :-) Vím o čem mluvím!

 
 


Poslední fotografie


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 88680
Měsíc: 3370
Den: 150